Andakt over 1Joh 3:1-3 på torsdagstreffet i ELM 25.september 2025

Sist torsdag hadde vi vårt første torsdagstreff i ELM høstterminen 2025. Annen hver uke samles vi til et hyggelig samvær med bønn, sanger og salmer, opplesning av oppbyggelig åndelig skrivelse, andakt og felles, enkel lunch. Det er alltid hyggelig å møtes, og ofte blir det anledning til gode samtaler rundt bordet. Siden jeg er den eneste av talerne som er pensjonist, er det naturlig at ansvaret for andaktene faller på meg. Men det er jo bare hyggelig å få dele Guds ord til trøst og oppmuntring til de som allerede er Guds barn og i troen. Men samtidig byr disse torsdagssamlingene  på muligheten til å tale frelsens budskap også til de som ennå ikke er i tro, men som har glede av å delta sammen med oss på torsdagstreffene.

Vi får håpe og be om at Gud fortsatt skal velsigne disse samværene, slik at flere skulle komme til tro og få del i det evige liv i himmelens herlighet.

Tekst:
«Se, hvor stor kjærlighet Faderen har vist oss, at vi skal kalles Guds barn, og det er vi. Derfor kjenner verden ikke oss, fordi den ikke kjenner ham. Mine kjære, nå er vi Guds barn, og det er ennå ikke åpenbart hva vi skal bli! Vi vet at når han åpenbares, da skal vi bli ham like, for vi skal se ham som han er. Og hver den som har dette håpet til ham, renser seg selv, likesom Han er ren»,
1Joh 3:1-3.

Lytt til andakten:

 


 

Legg igjen en kommentar